روز صفر روایتی از یک اتفاق ملتهب معاصر است و قرار است طی دو ماه در ایران و چند کشور خارجی جلوی دوربین برود. امیر جدیدی و ساعد سهیلی دو نقش اصلی فیلم روز صفر هستند و در کنار آن‌ها چند بازیگر خارجی و چندین بازیگر تئاتر در فیلم روز صفر هنرنمایی می کنند.

در محله های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیایان ها و کوچه ها و در پستوی خانه ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟

آینده‌ای نزدیک , زمانی که هر دو امید و سختی‌ها , انسانیت را به سوی ستارگان و فراتر از آن هدایت می‌کنند . در حالی که یک پدیده مرموز تهدید به نابودی زندگی روی کره زمین را تهدید می‌کند , فضانورد روی مک براید ماموریتی را در پهنه بیکران فضا و خطرات متعدد آن برای آشکار کردن حقیقت در مورد یک سفر گم‌شده که چند دهه قبل از آن با خلا و سکوت در جستجوی ناشناخته‌ها..

صهیون، شهر انسان‌ها در مقابل حملات بی امان ماشین‌ها مقاومت می کند، در حالی که نئو در میدانی دیگر، برای خاتمه دادن به این نبرد، با مامور اسمیت سرکش می جنگد.

شش ماه بعد از رویدادهایی که در این ماتریکس به تصویر کشیده شد , Neo برای انسان‌های آزاد به فال نیک گرفته شده‌است , همان طور که بیشتر انسان‌ها از این ماتریکس آزاد می‌شوند و به صهیون , تنها پناه‌گاه مقاومت تبدیل می‌شوند . خود Neo قدرت‌های خود شامل سرعت فوق‌العاده , توانایی دیدن کده‌ای موجود درون ماتریس و درجه خاصی از شناخت را کشف کرده‌است . اما یک خبر بد و زننده با مقاومت انسان برخورد می‌کند : 250,000 دستگاه ماشین به صهیون می‌پردازند و ظرف 72 ساعت به آن‌ها می‌رسند . همانطور که صهیون برای جنگ نهایی آماده می‌شود , Morpheus و Morpheus از Oracle خواسته می‌شوند تا the را پیدا کنند که به آن‌ها در رسیدن به منبع کمک می‌کند . در عین حال , رویاهای تکراری که مرگ Trinity's را به تصویر می‌کشد او را نگران کرده‌است و ...

موضوع فیلم گرتل و هانسل درباره ی خواهر و برادر جوانی است که برای کمک کردن به پدر و مادرشان جویای کار و غذا میشوند ، در میان راه جنگل به کلبه ای بر میخورند که صاحب کلبه یک جادوگر ، با افکار شیطانی است و داستان ار آنجا شروع میشود که هر دو وارد کلبه میشوند.

یک نوجوان آموزش‌دیده در خانه به مادرش مظنون می‌شود که راز سیاهی را از او مخفی نگه می‌دارد .